ODZYSKIWANIE DANYCH

ponad 17 lat doświadczenia

Tu gdzie kończą się Twoje możliwości...

... zaczynają się nasze kompetencje

talerze dysku HDD elektronika dysku SSD półprzezroczysty dysk twardy HDD

Odzyskiwanie danych z serwerów i dysków sieciowych NAS

Macierz dyskowa RAID to układ dwóch lub więcej dysków połączonych w jedną całość. Rozwiązania tego typu najczęściej wykorzystywane są w systemach serwerowych i coraz bardziej popularnych dyskach sieciowych typu NAS. Wykorzystanie technologii RAID oferuje dużą przestrzeń do przechowywania danych i – co najważniejsze – ma gwarantować ich bezpieczeństwo. To ostatnie realizowane jest poprzez zastosowanie tzw. układów nadmiarowych. Mogą być one realizowane poprzez duplikację danych (RAID1 mirror), rozproszone funkcje logiczne XOR (RAID5) oraz rozproszony XOR i kodowanie Reeda Salomona (RAID6).
Pomimo zastosowania bezpiecznej technologii RAID, zdarza się, że dochodzi do utraty dostępu do danych. Przyczyną może być awaria sprzętowa kontrolera dysków. W przypadku dysków NAS może to być błąd oprogramowania sterującego, co zdarza się stosunkowo rzadko. Najczęstszą przyczyną jest jednak brak reakcji użytkownika na fakt wystąpienia awarii jednego z dysków, który powinien w jak najkrótszym czasie zostać wymieniony na nowy. Awaria kolejnego dysku powoduje rozpięcie macierzy RAID, czego efektem jest utrata dostępu do danych.
Firma Data Max Recovery posiada dużą wiedzę w zakresie budowy i konfiguracji układów macierzowych (synchronicznych, asynchronicznych, forward, backward, delayed parity). Z powodzeniem realizujemy odzyskiwanie danych z macierzy RAID w przypadkach awarii, do których doszło z powodu uszkodzenia kontrolera, oprogramowania lub uszkodzenia twardego dysku.
Realizujemy również usługi odzyskiwania maszyn i dysków wirtualnych VMware oraz dysków iSCSI, a w przypadku ich uszkodzenia odzyskujemy dane ze zwirtualizowanych środowisk.

Odzyskujemy dane z macierzy dyskowych w układach:

  • RAID 0
  • RAID 1 (E)
  • RAID 5 (E)
  • RAID 6 (E)
  • RAID 10 (E)
Administrator serwera

Pierwsza pomoc

przycisk pomocy

Awaria serwera, dysku sieciowego NAS, jak do tego podejść? (...więcej)

Podejrzewasz uszkodzenie jednego z dysków w swoim serwerze? (...więcej)

Chcesz odzyskać dane z dysku SSD? (...więcej)

Opinie o Nas

nadstawione ucho kobiety opinie z google